Rotate tablet
Lütfen tabletinizi yatay konuma getiriniz
Loading
1987'den beri...
Hakkımızda

Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş.

1987 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. tesisleri; ülkemizin ileri teknolojiye dayalı, modern döküm fabrikalarından biridir.  

Firmamız, sahip olduğu ileri teknik imkanların yanı sıra, güçlü teknik kadrosu ile de aşınmaya ve darbeye dayanıklı, dünya standartlarına uygun döküm parçaları üretmektedir. Tesislerimizde, 200 gramdan 5500 kilogram net ağırlığa kadar düşük ve yüksek alaşımlı karbon çelikleri, paslanmaz çelikler, aşınmaya dayanıklı manganlı çelikler, Ni-Hard ve Bi-Metal çelik döküm parçaları standartlara uygun olarak başarı ile dökülebilmektedir. Dünya teknolojisini yakından takip eden Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. Bi-Metal teknolojisini ülkemize kazandırarak müşterilerine kaliteli, sorunsuz ve ekonomik imkanlar sağlamıştır.

Duduoğlu A.Ş.’nin kalite anlayışı, yeniliklerin takipçisi olmayı zorunlu kılar. Gelişen teknolojinin döküm sanayiinde doğurduğu kalite ve yenilik eksenli yeni talepler karşısında kendini sürekli yenileyen firmamız, müşterilerine daima dayanıklı, sorunsuz ve kaliteli ürünler sunmanın haklı gururunu yaşıyor. Çıtamızı daha yükseğe taşımak için bünyemizdeki AR-GE faaliyetlerini eğitimli teknik kadro ve yüksek teknoloji donanımlı laboratuvarlarımızla en üst düzeyde sürdürüyoruz. Üretim sürecimizde, iş akışı itibariyle teknik ve teknolojik kazanımlarımızdan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Döküm Simülasyon Programı 
  • CNC ile Hassas Model Yapımı 
  • ARL 3460 Spektrometre Cihazı 
  • Bilgisayar Kontrollü Isıl İşlem 
  • Ultrasonik Test (Level II) 
  • Manyetik Parçacık Testi (Level II) 
  • Penetrant Testi (Level II) 
  • Sertlik Ölçümü (Sabit ve Parça Üzerinde)
  • Metalografik İnceleme  


Duduoğlu Çelik Döküm San. Tic. A.Ş. AR-GE çalışmalarını TÜBİTAK (MAM) ve ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile iş birliği içerisinde sürdürmektedir. Ürün geliştirmeye yönelik olan AR-GE projelerimiz, kalite anlayışımız ve misyonumuzdan hız alarak müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşımayı hedefliyor.  20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve sektöründe saygın bir yere sahip olan firmamız, yüksek teknolojik alt yapısı ile müşteri memnuniyetini gelecekte de en üst düzeyde tutmaya devam edecektir.

codesign